Matcher

1 : Horsens OK - OK Pan Århus : 116 - 129
2 : Horsens OK - Aarhus 1900 Orientering : 152 - 80
3 : Horsens OK - Silkeborg OK : 108,5 - 134,5
4 : OK Pan Århus - Aarhus 1900 Orientering : 152 - 76
5 : OK Pan Århus - Silkeborg OK : 118 - 123
6 : Aarhus 1900 Orientering - Silkeborg OK : 71 - 153

Stilling

 scorepoint
Silkeborg OK 410,5 - 297,5 6
OK Pan Århus 399 - 315 4
Horsens OK 376,5 - 343,5 2
Aarhus 1900 Orientering 227 - 457 0

 m1m2m3m4m5m6
H1 (H -20, H 21-, H 35-)17-2019-1920-1623-1523-1421-17
H2 (H 40-, H 45-)9-1215-69-1212-912-96-15
H3 (H -16, H 50-, H 55-)9-1517-66-1817-68-165-18
H4 (H 60-, H 65-)7-37-33,5-6,57-33-73-7
H5 (H 70-)3-77-23-77-24-62-7
H6 (H -14, H -16B)6-66-46-410-28-44-6
H7 (H -20B, H 21-B, H 35-B)6-05-25-20-20-22-2
H8 (H -12, H -14B, H -20C, H 21-C)5-47-04-57-04-50-6
D1 (D -20, D 21-, D 35-)8-1312-68-1314-49-124-14
D2 (D 40-, D 45-)11-1014-610-1114-69-126-14
D3 (D -16, D 50-, D 55-)7-1715-69-1218-618-66-15
D4 (D 60-, D 65-)4-04-54-50-70-73-7
D5 (D 70-)4-65-47-05-47-04-0
D6 (D -14, D -16B)6-76-63-108-45-82-10
D7 (D -20B, D 21-B, D 35-B)5-45-24-55-24-52-5
D8 (D -12, D -14B, D -20C, D 21-C)6-35-34-53-42-71-7
9 (H -10, D -10, H -12B, D -12B, Begynder)3-23-03-32-02-30-3

Gruppe H1

(H -20, H 21-, H 35-) - [8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Palle KorsbækOK Pan ÅrhusH21-00:59:02      
2Christian BobachSilkeborg OKH21-00:59:42      
3Niklas IngwersenHorsens OKH21-01:02:34      
4Jakob Ekhard EdsenAarhus 1900 OrienteringH-2001:04:57  9*  9*  9*
5Kristian VadHorsens OKH21-01:08:47      
6Asbjørn MathiasenOK Pan ÅrhusH21-01:18:00      
7Johan MacLassenOK Pan ÅrhusH21-01:18:09      
8Giacomo FrattariOK Pan ÅrhusH21-01:18:35      
9Patrick McGrailOK Pan ÅrhusH35-01:22:07            
10Anders TverstedAarhus 1900 OrienteringH35-01:27:42      
11Nicklas Mønster JørgensenHorsens OKH-2001:29:484*5*7*      
12Jens OzolSilkeborg OKH35-01:31:18      
13Søren Vestergaard ChristensenAarhus 1900 OrienteringH21-01:35:03      
14Jonathan Elvø HansenSilkeborg OKH-2001:38:30    4*  4*4*
15Anders S. BorggaardAarhus 1900 OrienteringH21-01:39:30      
 Carsten ThyssenHorsens OKH35-Disk            
 Jacob Ingerslev OvervadOK Pan ÅrhusH-20Disk            

Gruppe H2

(H 40-, H 45-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Bjarne HoffmannOK Pan ÅrhusH40-00:49:57      
2Kenneth SkaugOK Pan ÅrhusH40-00:55:27      
3Keld Hinge KrogsgaardSilkeborg OKH40-00:57:28      
4Mads MikkelsenHorsens OKH40-01:00:51      
5Frederik SchiøtzSilkeborg OKH40-01:02:13      
6Flemming ThyssenHorsens OKH40-01:02:31      
7Michael FilyoSilkeborg OKH45-01:03:31      
8Allan ThesbjergHorsens OKH40-01:03:54      
9Allan HougaardAarhus 1900 OrienteringH40-01:08:02      
10Per Mønster JørgensenHorsens OKH45-01:10:52            
11Anders EdsenAarhus 1900 OrienteringH45-01:11:05      
12Kim PoulsenAarhus 1900 OrienteringH40-01:13:59      
13Kjeld FrobergAarhus 1900 OrienteringH40-01:34:56            
14Morten DahlOK Pan ÅrhusH45-01:43:41      

Gruppe H3

(H -16, H 50-, H 55-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Laurits Bidstrup MøllerSilkeborg OKH-1600:45:03    8*  8*8*
2Kent LodbergOK Pan ÅrhusH50-00:51:46      
3Bjarke Egholm RudeSilkeborg OKH-1600:53:51    6*  5*6*
4Mogens HagnerSilkeborg OKH55-00:53:52      
5Torben UtzonOK Pan ÅrhusH50-00:58:11      
6Henning HansenHorsens OKH55-01:01:10      
7Hans Jørgen VadHorsens OKH55-01:03:03      
8Mads Møller SkaugOK Pan ÅrhusH-1601:03:084*    6*  
9Orest KotyloSilkeborg OKH50-01:04:05            
10Ole SøgaardHorsens OKH55-01:04:08      
11Michael StraubeHorsens OKH50-01:06:16            
12Jan HauerslevOK Pan ÅrhusH50-01:09:13            
13Mathias Mønster JørgensenHorsens OKH-1601:22:461*2*        
14Henrik DagsbergOK Pan ÅrhusH55-01:24:51            
15Vagn PedersenAarhus 1900 OrienteringH50-01:25:53      
16Jonas Abildgård PoulsenAarhus 1900 OrienteringH-1601:31:34  3*  3*  
17Anker MøllerSilkeborg OKH50-01:32:55            
18Lars OzolSilkeborg OKH50-01:39:03            
19Torben SørensenHorsens OKH55-01:42:23            
 Jacob Skaanning JørgensenSilkeborg OKH-16Disk            
 Jens BørstingSilkeborg OKH50-Disk            

Gruppe H4

(H 60-, H 65-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Bjarne ChristensenSilkeborg OKH60-00:48:24      
2Peer StraarupHorsens OKH60-00:55:232,5       
2Knud FjordvaldSilkeborg OKH60-00:55:23    2,5   
4Finn IngwersenHorsens OKH60-00:57:37      
5Hans R. VendelbjergOK Pan ÅrhusH60-00:59:25      
6Troels JensenHorsens OKH65-01:01:36            
7Frank LindeOK Pan ÅrhusH60-01:02:47      
8Tage BaunHorsens OKH65-01:08:39            
9Henning LarsenHorsens OKH65-01:08:54            
10Poul Egander GrønOK Pan ÅrhusH60-01:09:57            
11Erling NørgaardAarhus 1900 OrienteringH60-01:13:39      
12Gunnar GjermandsenHorsens OKH60-01:17:58            
13Eigil SkammelsenSilkeborg OKH65-01:20:16            
14Chris KroghAarhus 1900 OrienteringH60-01:24:49      
15Asbjørn Maintz AndersenAarhus 1900 OrienteringH60-01:33:36            
16Knud VogeliusSilkeborg OKH65-01:34:55            
 Claus FaberSilkeborg OKH65-Disk            
 Ole JørgensenAarhus 1900 OrienteringH65-Disk            

Gruppe H5

(H 70-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Poul NøhrSilkeborg OKH70-00:38:47      
2Knud SørensenOK Pan ÅrhusH70-00:40:43      
3Erik Anders JensenSilkeborg OKH70-00:41:22      
4Clive AllenSilkeborg OKH70-00:43:04            
5Bent NielsenOK Pan ÅrhusH70-00:43:50      
6Finn GrynderupHorsens OKH70-00:52:37      
7Asmus WonsyldSilkeborg OKH70-00:53:22            
8Jørgen JensenHorsens OKH70-00:56:12      
9Jørgen ThyssenHorsens OKH70-01:02:17            
10Evald LaustsenAarhus 1900 OrienteringH70-01:03:18      
11Jørgen KrogSilkeborg OKH70-01:06:45            
12Hans Jørgen SimonsenOK Pan ÅrhusH70-01:07:23            
13Karsten HingeOK Pan ÅrhusH70-01:24:08            
14Harvy IlsøeHorsens OKH70-01:37:57            

Gruppe H6

(H -14, H -16B) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Mikkel Holm NielsenHorsens OKH-1400:37:486*6*6*      
2Andreas Bock BjørnsenOK Pan ÅrhusH-1400:43:184*    6*6*  
3Andreas Bagger HagnerSilkeborg OKH-1400:45:59    4*  4*6*
4William Back KrankerOK Pan ÅrhusH-1400:51:46    4*  
5Andreas FrandsenAarhus 1900 OrienteringH-1401:14:35  4*    4*

Gruppe H7

(H -20B, H 21-B, H 35-B) - [2, 2, 2, 1, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Allan SkouboeHorsens OKH35-B00:50:54      
2Tommy JensenAarhus 1900 OrienteringH35-B01:01:55      
3Mogens HenriksenSilkeborg OKH35-B01:08:13      
4Henning MindstruplundHorsens OKH35-B01:16:21      
5Thomas NikolajsenHorsens OKH35-B01:41:55      
 Christian BieringSilkeborg OKH35-BDisk            

Gruppe H8

(H -12, H -14B, H -20C, H 21-C) - [2, 2, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Elias Hinge KrogsgaardSilkeborg OKH-1200:22:53    4*  4*4*
2Jacob Klærke MikkelsenHorsens OKH-1200:27:404*4*3*      
3Noah Tristan HoffmannOK Pan ÅrhusH-1200:30:093*    4*3*  
4Erik Hedver ThesbjergHorsens OKH-1200:31:143*      
5Tobias Andreæ ChristensenSilkeborg OKH-14B00:32:38      
6Søren Møller SkaugOK Pan ÅrhusH-1200:34:15    3*  
7Lasse Fenger VadHorsens OKH-1200:35:14            
8Christian ThorgersenOK Pan ÅrhusH-20C00:42:25            
9Hugo HedegaardSilkeborg OKH21-C00:44:24            
10Claus PoulsenSilkeborg OKH21-C00:52:41            

Gruppe D1

(D -20, D 21-, D 35-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Ida BobachSilkeborg OKD21-00:46:47      
2Ane LindeOK Pan ÅrhusD21-01:00:13      
3Stine Bagger HagnerSilkeborg OKD21-01:01:00      
4Rie Stenhøj Baun McGrailOK Pan ÅrhusD21-01:05:33      
5Birgitte HalleAarhus 1900 OrienteringD35-01:21:24      
6Runa IversenHorsens OKD35-01:23:12      
7Irene K. MikkelsenHorsens OKD35-01:24:43      
8Mette WonsyldSilkeborg OKD35-01:32:36      
9Jette DollerupOK Pan ÅrhusD35-01:40:51      
10Karen SiegHorsens OKD35-01:52:46      
 Anne Ekhard EdsenAarhus 1900 OrienteringD-20Disk            
 Thora Samsø FastAarhus 1900 OrienteringD21-Disk            

Gruppe D2

(D 40-, D 45-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Rikke Holm JensenHorsens OKD40-00:58:18      
2Tine RasmussenSilkeborg OKD40-01:01:36      
3Anne Møller SkaugOK Pan ÅrhusD40-01:02:58      
4Heidi Hinge KrogsgaardSilkeborg OKD40-01:06:02      
5Susanne Loft ThyssenHorsens OKD40-01:10:40      
6Jeanette FinderupOK Pan ÅrhusD40-01:12:53      
7Lone DybdalAarhus 1900 OrienteringD45-01:15:25      
8Rikke Lysemose PoulsenSilkeborg OKD40-01:18:06      
9Hanne Møller AndersenOK Pan ÅrhusD45-01:26:51      
10Mette KokholmHorsens OKD40-01:31:21      
11Inge Kølbæk BonneAarhus 1900 OrienteringD40-01:33:29      
12Anette PindSilkeborg OKD45-01:43:36            
13Anni SørensenOK Pan ÅrhusD45-01:47:15            
14Mette Voldum JørgensenSilkeborg OKD45-02:05:13            
 Gitte FrandsenAarhus 1900 OrienteringD45-Disk            

Gruppe D3

(D -16, D 50-, D 55-) - [6, 5, 4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Caroline FinderupOK Pan ÅrhusD-1600:48:388*    8*8*  
2Anna SpannerOK Pan ÅrhusD-1600:59:386*    6*6*  
3Britta Ank PedersenHorsens OKD50-01:01:38      
4Sofie Secher ThomsenOK Pan ÅrhusD-1601:01:56      
5Inga JagerSilkeborg OKD50-01:03:18      
6Tove JakobsenSilkeborg OKD55-01:08:05      
7Leysa SørensenSilkeborg OKD50-01:09:28      
8Vibeke JørgensenOK Pan ÅrhusD55-01:10:51            
9Anette Egander GrønOK Pan ÅrhusD50-01:16:13            
10Emma SpannerOK Pan ÅrhusD-1601:20:06            
11Anette OzolSilkeborg OKD50-01:25:04            
12Claudia Schmidt ThomsenHorsens OKD50-01:26:41      
13Tove StraarupHorsens OKD55-01:26:51      
14Susanne BaunHorsens OKD55-01:33:08            
15Trine RavnHorsens OKD50-01:39:59            
16Gerda HenriksenAarhus 1900 OrienteringD55-01:50:03      
17Birgit RasmussenAarhus 1900 OrienteringD55-02:03:27      
18Randi JensenAarhus 1900 OrienteringD55-02:07:34      
 Britt HermanrudSilkeborg OKD55-Disk            
 Birte SivebækAarhus 1900 OrienteringD55-Disk            

Gruppe D4

(D 60-, D 65-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Elin Holm JensenHorsens OKD60-00:50:42      
2Vibeke VogeliusSilkeborg OKD65-01:01:06      
3Susanne GasbjergSilkeborg OKD60-01:01:20      
4Anne-Mette KirkegaardSilkeborg OKD60-01:03:58            
5Birthe WormAarhus 1900 OrienteringD65-01:08:38      
6Jytte LarsenSilkeborg OKD65-01:13:14            
7Birthe HelmsSilkeborg OKD65-01:15:46            
8Lena Deleuran NørgaardAarhus 1900 OrienteringD65-01:21:21      
9Lene Kring AndersenAarhus 1900 OrienteringD60-02:02:23            
 Nelly SkammelsenSilkeborg OKD60-Disk            

Gruppe D5

(D 70-) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Ellen LaustsenAarhus 1900 OrienteringD70-01:03:52      
2Lisbeth Møller NielsenOK Pan ÅrhusD70-01:05:46      
3Aase ThyssenHorsens OKD70-01:07:50      
4Alice HingeOK Pan ÅrhusD70-01:26:56      
5Birgit GrynderupHorsens OKD70-02:03:49      

Gruppe D6

(D -14, D -16B) - [4, 3, 2, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Sara Lysemose PoulsenSilkeborg OKD-1400:34:16    6*  6*6*
2Katrine SpannerOK Pan ÅrhusD-1400:36:066*    6*4*  
3Celine Hinge KrogsgaardSilkeborg OKD-1400:36:24    4*  4*
4Karen Abildgård PoulsenAarhus 1900 OrienteringD-1400:37:58  6*  4*  
5Ida Hedver ThesbjergHorsens OKD-1400:39:464*4*      
6Alberte Loft ThyssenHorsens OKD-1400:40:02      
7Maria Enevold DahlOK Pan ÅrhusD-1400:55:18      

Gruppe D7

(D -20B, D 21-B, D 35-B) - [2, 2, 2, 1, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Maiken Rahbek ThyssenHorsens OKD35-B00:34:04      
2Trine KristensenOK Pan ÅrhusD35-B00:41:16      
3Jytte SalmonsenSilkeborg OKD35-B00:44:30      
4Karin BieringSilkeborg OKD35-B00:48:53      
5Hanne GyllingAarhus 1900 OrienteringD35-B00:50:42      
6Anita KlyngeHorsens OKD35-B00:52:44      
7Susanne HøibergSilkeborg OKD35-B00:53:02      
8Anne Mette HoffmannOK Pan ÅrhusD35-B00:59:06      
9Lise Lotte Enevold HansenOK Pan ÅrhusD35-B01:01:39      
10Lone Secher AndersenOK Pan ÅrhusD35-B01:08:12            
11Yannex MoHorsens OKD-20B01:17:23      
12Anna Marie KrogSilkeborg OKD35-B01:19:58            

Gruppe D8

(D -12, D -14B, D -20C, D 21-C) - [2, 2, 1, 1] + [2, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OKD-1200:29:29    4*  4*4*
2Rebecca Loft ThyssenHorsens OKD-1200:30:014*4*3*      
3Johanne BieringSilkeborg OKD-1200:33:22      3*3*
4Astrid Gylling HougaardAarhus 1900 OrienteringD-1200:36:59  3*  4*  
5Rebecca Helene HoffmannOK Pan ÅrhusD-20C00:40:53      
6Line Cramon FrederiksenSilkeborg OKD21-C00:41:13            
7Katinka KildenOK Pan ÅrhusD-14B00:45:09      
8Lea KokholmHorsens OKD-1200:58:002*      
9Gitte Mønster JørgensenHorsens OKD21-C01:45:10            
 Ida Juul SchiøtzSilkeborg OKD-12Disk            

Gruppe 9

(H -10, D -10, H -12B, D -12B, Begynder) - [1, 1, 1, 1, 1, 1]

plnavnklubklassetidm1m2m3m4m5m6
1Laura Holm NielsenHorsens OKD-1000:21:04      
2Karoline Beuchert MadsenHorsens OKBeg00:21:10      
3Line Møller NielsenOK Pan ÅrhusD-12B00:21:16      
4Jonas KokholmHorsens OKBeg00:21:29      
5Johanne SkouboeHorsens OKBeg00:22:21            
6Tobias BieringSilkeborg OKH-1000:23:04      
7Trine Beuchert MadsenHorsens OKBeg00:23:34            
8Magnus PoulsenSilkeborg OKBeg00:24:01      
9Hjalte Laurits FrederiksenSilkeborg OKBeg00:24:11      
10Marie Møller NielsenOK Pan ÅrhusBeg00:24:24      
11Ella Klærke MikkelsenHorsens OKBeg00:25:31            
12Maya Nygaard RahrSilkeborg OKBeg00:34:44            
13Eline Rahbek ThyssenHorsens OKBeg00:35:07            
14Hanne Beuchert MadsenHorsens OKBeg00:52:34            
 Anders Secher ThomsenOK Pan ÅrhusH-10Disk